Bu form, lazerle epilasyon uygulaması ve bunun potansiyel risk ve komplikasyonları (istenmeyen sonuçları) hakkında bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Lütfen formu dikkatlice okuyunuz. Doktorunuzdan yardım isteyebileceğiniz sorularınız veya anlamadığınız noktalar varsa lütfen danışınız.

Lazerle epilasyon, istenmeyen tüylerin ışıkla yok edilmesi tedavisidir. Lazer ışığı, kıl folikülü etrafındaki renk hücrelerini hedefler. Bu nedenle epilasyonun etkinliği, kılın rengiyle ilişkilidir. Beyaz tüylerde lazer epilasyon etkili olmazken, diğer renkli tüylerde başarı oranı daha yüksektir. Lazerle istenmeyen tüylere uygulama yapılır. İşlem sırasında hem hastanın hem de doktorun gözleri lazer ışınlarından korunmalıdır. Genellikle lokal anestezi gerektirmeyen bir işlemdir. İşlem öncesinde soğuk uygulama veya anestezik krem uygulanabilir.

Ayrıca, uygulama sırasında fotoğraf veya video görüntülerinin alınabileceğini ve bu görüntülerin eğitim ve bilimsel çalışmalarda kullanılabileceğini anladığımı ve kabul ettiğimi belirtmek isterim.