Estetiği Medilas ile Keşfedin!Medilas ile Güzelliğinizi Yeniden Tanımlayın!Medilas ile Genç ve Işıltılı Görünüm!Medilas ile Doğal ve Kalıcı Sonuçlar!Medilas ile Estetikte Uzman Eller!Medilas ile Kendinizi Özel Hissedin!Medilas ile Güzellikte Sınırları Zorlayın!Medilas ile Estetikte Yeni Bir Boyut!Medilas ile İlerlemiş Teknoloji, Mükemmel Sonuçlar!Medilas ile Güzellikte Lider Adres!
Lazer Epilasyon
Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon hakkında detaylı bilgi ve Medilase Estetik ve Güzellik Merkezi'nin Lazer Epilasyon ile ilgili ayrıcalıklarını incelemek için sayfayı aşağı kaydırın.

Hoş Geldiniz! Bu yazıda, sizlere Lazer Epilasyon hakkında kapsamlı bilgiler sunacağız. Eğer Lazer Epilasyon hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, doğru yerdesiniz. İşte Lazer Epilasyon hakkında bilinmesi gerekenler:

Lazer Epilasyon Nedir? Lazer Epilasyon Uygulaması, Lazer Epilasyon Belirtileri ve/veya Tedavi Yöntemleri / Lazer Epilasyon 2024 Fiyatları

Hoş geldiniz! Bu yazıda, size Lazer Epilasyon ile ilgili önemli bilgileri sunacağız. Lazer Epilasyon, birçok kişinin merak ettiği bir konudur. İşte Lazer Epilasyon hakkında bilmeniz gerekenler:

Lazer Epilasyon Nedir? Belirtileri ve Tedavi Yöntemleri

 Lazer epilasyon

Light amplification by stimulated emission of radiation” ın baş harflerinden oluşan İngilizce laser kelimesinin Türkçe kullanımı lazerdir. Lazer bir yönde ilerleyen ve enerji içeren yoğun bir ışık üretir. Lazer ışığı renkli olduğu gibi renksiz olup görünmeyebilir. Görünürlük dalga boyu ile ilgilidir. Dalga boyu ve gücü lazerlerin tıbbi kullanım alanlarını belirler. Günümüzde yaygın olarak farklı tipte ve dalga boyunda lazerler tıp alanında kullanılmaktadır.

Lazer Epilasyon Mucizesi ile Tanışın

Lazer epilasyon selektif fototermolizis prensibi üzerine çalışır. Lazer epilasyonda renkli kıllar üzerinden özgün bir ışığın yoğun olarak gönderilmesi ile kıl kökünde yoğunlaşan ısı enerjisi sayesinde kıl kökünde tahrip meydana getirilir ve bu sayede kıl uzun süreli olarak yok edilir. Lazer epilasyon ile uygun kıllarda kalıcı bir sonuç elde edilebilmektedir.

Lazer epilasyon nedir?

Kadın veya erkek olsun görünümüne özen gösterenlerin dikkat ettiği noktalardan biri de vücudun bazı bölgelerindeki istenmeyen tüylerdir. Günümüzde bu tüylerden kurtulmanın en etkili yöntemi lazer epilasyon’dur. Medilase Estetik ve Güzellik Merkezi Alanya‘da, deneyimi ile estetik ve güzellik alanında tüm yenilikleri bulabileceğiniz bir adrestir.

Lazer epilasyon, vücutta oluşan kıllanmanın giderilmesinde en etkili medikal teknolojidir. İnsanlar lazer epilasyon tekniği öncesinde çok farklı yöntemler kullanıyorlardı. Bu yöntemlerin çoğu uzun süreli ve kalıcı olmuyordu. Lazer epilasyon bu sorunu gidermede en etkili medikal estetik yöntemidir.

Lazer epilasyon nasıl iş görmektedir?

Üretebilecek şekilde hassas olarak ayarlanabilir (Görünür un tek renkleri gibi).
Kalıcı epilasyon için dizayn edilmiş olan lazerler, kıldaki pigment (Melanin) tarafından emilecek dalga boylarında ışık saçmak için geliştirilmişlerdir. Eğer kılın çevresinde bulunan deri, kıla oranla daha açık renkte ise lazerin tüm enerjisi kılda yoğunlaşarak deriye veya foliküle herhangi bir zarar vermeden kılı temizleyecektir. Bu nedenle lazer epilasyon en iyi açık ten ve koyu ve kalın kılda iş görmektedir.

Güvenilir ve etkin bir tedavinin temel özelliği lazerin hep aynı dar bant aralığında ışık üretmesidir. Kalıcı epilasyon için kullanılan lazer tipleri arasında Ruby, Alexandrite (Çok açık ten için I-III), Diyot (I-IV tipler için), Nd: yağ (Tip IV ve daha koyu tenler için) bulunmaktadır.
Lazer, sadece kılı ısıtacak ışınımda bulunurken oluşan ısı, lazer atımından sonraki birkaç milisaniye içinde kıldan çevre dokuya yayılmaktadır. Birçok lazer sistemlerinde çevre deriyi soğutan soğutma sistemleri bulunmaktadır. Böylece haraplanan kıldan çevreye yayılacak tüm ısı tümüyle emilmektedir.

Tedavi için geleneksel ışık kullanan (IPL veya yoğun atımlı ışık makineleri) sistemlerde mevcuttur. Çoğu ışık kökenli uygulamalar gerçek lazer değildir. Bu makinelerde yüksek yoğunlukta alışılagelmiş ve bütünleşik olmayan ışık demetleri bir krem veya jel ile birlikte kılı yakmak için kullanılmaktadır. Bu sistemlerin ciddi bir dezavantajı sadece kılı etkileyecek olan seçici bant aralığında ışık üretememeleridir (seçici fototermoliz). Bu cihazlar geniş bir bant aralığında ışık üretirler. Kural olarak gerçek epilasyon lazerleri (alexandrite, diyot ve Nd: yağ) daha hızlı ve kalıcı sonuç alınmasına yardımcı olmaktadır.

Lazer epilasyon nasıl yapılır?

Lazer epilasyon süreci, epilasyon yapılacak olan bölgenin temizlenmesi, bölgedeki uzun olan kılların kısaltılarak epilasyona uygun hâle getirilmesi ve lazer cihazı ile taranması şeklinde üç aşamadan oluşmaktadır. Lazer epilasyona başlamadan önce, epilasyon yapılacak bölgeye özel bir jel sürülür. Daha sonra ten ve kıl rengine göre size en uygun lazer epilasyon cihazı ile epilasyon yapılacak bölge taranır. Bu işlem kıl yoğunluğuna göre birkaç dakika veya birkaç saat sürebilir. Bir seans yaklaşık olarak 15 dakika ile 45 dakika arasında sürmekte ve seans aralıkları 4-8 hafta arasında değişmektedir. Tedavinin bitmesi için gerekli olan seans sayısı 3 ile 6 seanstır. Lazer epilasyon tedavisi hem kısa sürmekte hem de kısa sürede sonuç alınmaktadır.

Neden Lazer Epilasyon?

Epilasyon erkeklerde de bayanlarda da ağda epilatör, cımbız ve jiletleme yöntemlerine nazaran çok daha etkili ve çok daha ekonomiktir.

Işınlar bir lambadan çıkan kırmızı yada saydam renkli ışık demetleridir. Bu ışık demetleri melanin (kıla ve tenimize renk veren pigment) yada hemoglobine tutunarak absorbe olur ve enerjiye dönüşürler.

Kıl kökünde oluşan bu yüksek enerji ve ısı kıl kökünü yani kıl üreten folükülü harap ederek yeniden kıl oluşumunu engeller. Bu uygulama sadece aktif (anagen faz) durumda olan kıllara etki eder.

Vücudumuzda her dönem sadece %20’lik kıllar aktif durumdadır. Bu nedenle epilasyon birkaç seanslık bir uygulamadır. Ortalama 4-6 haftada bir uygulanır ve gözle görülür iyi sonuçlar alabilmek için 6-8 seans uygulamak gerekir.

Lazer epilasyon cihazlarının farkları ve üstünlükleri nelerdir?

 1. Lazer uygulamasından 2 gün sonraya kadar güneşe maruz kalınmamalı ve solaryum’a girilmemelidir. Zorunlu olarak güneşe maruz kalınırsa (özellikle yüz bölgesi için) yüksek koruma (SFP45) faktörlü kremler kullanılmalıdır.
 2. Seans aralarında güneşlenerek yada solaryum ile bronzlaşmış olmak bir sonraki seans zamanı geldiğinde ten renginiz normal tonuna yaklaşmamış ise uygulama yapılamamasına neden olacaktır. Seans ten renginiz normale yaklaşana dek ertelenecektir.
 3. Lazer epilasyondan hemen sonra ılık duş alınabilir. Bir hafta kese, peeling gibi cildi tahriş edecek uygulamalar yapılmamalıdır.
 4. Lazer epilasyon uygulanan bölgede kişinin cilt hassasiyetine göre değişen sürede;(1saat ile birkaç gün arasında) kızarıklık oluşması normaldir.
 5. Bazı kişilerde işlem sonrasında uygulama yapılan bölgede hafif kabarıklık, nadiren kabuklanma ve sivilce oluşursa da tedaviye gerek olmadan kendiliğinden geçecektir.
 6. Lazer epilasyon uygulanan kılların kökleri 3 ila 10 gün içinde hafifçe uzayarak dökülmeye başlar veya el ile tutularak çekildiğinde kolayca çıkar.
 7. Seans aralıkları yüz bölgesi için 6 hafta, vücut bölgeleri için 8 haftadır.
 8. Ortalama Lazer Epilasyon sayısı vücut bölgeleri için 3-8 seans, yüz bölgeleri için 6-12 seanstır. Bu sayı cilt ve kıl yapısına göre değişebilir. Hormonal bozukluklar seans sayısını etkileyebilir.
 9. Kıl yoğunluğu her seansta %15-20 arası kalıcı olarak azalmaktadır, farkı ancak 3.seanstan itibaren belirgin olarak görebilirsiniz. Seanslarınıza düzenli olarak devam ederseniz ilk seanstan sonra kıl sorunu yaşamazsınız.
 10. Tüm bölgeler için her seanstan sonra 15-20günler arasında ücretsiz kontrol seansı hakkınız mevcuttur.(20.günden daha geç yapılan kontroller tedavinin seyrini olumsuz etkiler)

Alexandrite Lazer epilasyon cihazı

Türk insanı genellikle çok koyu olmayan ten rengine ve koyu renk kıl yapısına sahiptir, bu nedenle alexandrite lazer epilasyon için en uygun yapıdadır. Alexandrite lazer, derindeki kıl köküne dek ulaşarak kalıcı sonuç sağlar ve bu başarıyı sağlarken kalıcı yanık sorununa yol açmaz. Cihaz, cilde 3 santimden atış yaptığından hijyen açısından sorun yaşanmaz.

Lazer epilasyonun bilinmeyen yönleri

Lazer epilasyon yaklaşık 15 yıldır dünyada uygulanmaya başlayan ülkemizde de son yıllarda artan bir uygulama.

BAŞARIYI ETKİLEYEN FAKTÖRLER

Öncelikle kişisel faktörler lazerin başarısını oldukça etkilemektedir. Örneğin bayanlarda epilasyon başarısı erkeklere göre daha yüksektir. Vücut bölgelerine göre de epilasyon sonuçları değişebilmektedir.

Kadınlarda kol altı, genital bölge ve alt bacaklarda başarı oranı yüzde 95 gibidir. Erkeklerde ise sırt ve ense bölgelerine göre, boyun, sakal üstü ve göğüs bölgesinde başarı daha yüksektir. Lazer başarısını etkileyen diğer bir faktör cilt ve kıl rengi, kılın kalınlığıdır. Beyaz tenli kişilerde deri lazer ışığını emmeden yansıttığı için lazerin deriyi yakma riski olmadığından, rahatlıkla yüksek lazer dozları uygulanabilmektedir ve bu da lazer başarısını arttırmaktadır. Tam tersine esmer olanlarda da, yan etki riskini ve ağrıyı azaltmak için enerji düzeylerini azaltmak gerekmektedir. Ayrıca kıl rengi ve kalınlığı da önemli bir faktördür.
Kıllar kalın ve siyahsa başarı daha iyi iken; ince ve sarı tüylerde (yani ayva tüylerinde) oldukça düşüktür.

KILLARIN TAMAMEN YOK OLMASI

Aslında bu konuda da yeterli sayıda kişinin yıllarca takip edildiği bilimsel çalışmalar ne yazık ki fazlaca yok. Ama olan beklenti kılların uzun süre çıkmadığı yönünde. Benim tecrübelerime göre ise yüz kılları için başarı oranı daha düşük ve bazen çoğaltabiliyor. Genellikle bu durumda kıllar eski yoğunluğu ve kalınlığında olmuyorlar. Ama lazer epilasyonun yüzde 100 etkili olduğu söylenemez. Genellikle olguların yüzde 70-80’inde daha önce de belirttiğim gibi özellikle bayanlarda koltuk altı, alt bacak ve cinsel bölge kıllarında başarı daha yüksektir.
Nadir de olsa lazer epilasyon yaptığımız hastaların bazılarında indüksiyon dediğimiz bir olayla karşılaşabiliyoruz. Yapılan lazer epilasyon seansları arasında veya lazer epilasyon bittikten sonra lazer epilasyon yapılan bölgelerde veya bu bölgelere yakın olan alanlarda tüy ve kıllarda kalınlaşma, artma, uzama gibi bir yan etki görülebiliyor. Bu durum bilimsel olarak Birkaç yıl önce fark edildi. Fakat halen bu yan etkinin neden olduğu bilinmemektedir. Bu yan etkinin olup olmadığı doktor tarafından her seans öncesinde kontrol edilmelidir. Genellikle bu artışın ince ayva tüylerine lazer uygulaması yapıldığında geliştiği, bilinmeyen bir nedenle ayva tüylerinin arttığı ve kalınlaştığı düşünülmektedir. Bu artış genellikle yüzde, üst kol ve omuzda, bayanlarda kalçalarda olabilmektedir. Yüz ve kollardaki santimetre başına düşen kıl sayısının saçtan bile yoğun olmasının buna neden olduğu düşünülmektedir. Bu nedenle özellikle yüz, kol ve üst bacak bölgesine lazer seansları yapılmadan evvel fotoğrafların çekilmesi ve gerekirse her seans öncesi tekrar edilip kıyaslanma yapılması doğrudur. Lazer epilasyonu yapan doktor eğer bu artış riskinin sizde de olacağını düşünürse zaten sizi uyaracaktır. Ayrıca lazer epilasyon işleminiz doktor gözetiminde yapılırsa zaten uygun olmayan ince tüyler, sarı ve beyaz kıllarınıza lazer uygulaması yapılmayacaktır.

LAZER EPİLASYON İŞLEMİNDE AĞRI

Lazer epilasyon tamamı ile ağrısız bir işlem değildir. Hastaların yüzde 80’i bu ağrıyı rahatsız edici bulmamaktadır. Lazerin ağrısı bölgelere göre de değişebilmektedir. Örneğin genital  bölge ve yüz daha hassastır ve ağrı eşiği düşük kişilerde bu bölgelerde ağrı rahatsız edici olabilir. Bu gibi nadir durumlarda doktor  size bir takım lokal anestezi sağlayan kremler uygulayarak işlemin daha kolay olmasını sağlayabilir. Ayrıca lazer işleminde kullanan soğutucu sistem de oldukça önemlidir. Günümüzde en uygun soğutucu sistem soğuk hava üflemeli sistemlerdir. Artık kontak soğutmalı lazer sitemleri bile ek olarak hava soğutma sistemlerini kullanmak durumunda kalmıştır. Çünkü kontak soğutma sistemleri yeterince ağrı hissini azaltmamaktadır.

Lazer epilasyonun yan etkilerine gelince uygulama yapılan ciltte yüzeysel kabuklanma bazen oluşabilen geçici bir problemdir. Çoğunlukla bu kabuklanma günler içerisinde düzelir ve deri normale döner. Nadir vakalarda deride renk değişikliği dediğimiz açılma ya da koyulaşma gözlenebilir. Neredeyse tüm vakalarda deri 6-12 ay içinde normale döner. Skar dokusu denilen deride kalınlaşma çok nadir görülen bir yan etkidir ve kalıcı olabilir.

SAĞLIKLI BİR EPİLASYON NASIL YAPILIR

Öncelikle lazer epilasyon işlemi sağlık bakanlığı tarafından belirlenen kanunlar çerçevesinde hastane ve güzellik merkezlerinde (yeni yasayla poliklinik adı verildi) yapılabilir. Güzellik salonları ve kuaförlerde lazer epilasyon yapılması kanunlarımıza göre yasaktır. Eğer uygulama uzman doktorların gözetiminde yapılır, doğru lazer tipi ve dozu seçilirse; herhangi bir yan etki görülmez ve epilasyonun başarısı artar.

Lazer epilasyonun avantajları

 • Hastaların çoğunda etkili ve uzun dönemli epilasyon sağlar.
 • Hastaya uygun bir teknikle yapıldığında güvenli bir yöntemdir.
 • Göreceli olarak daha az ağrılı bir yöntemdir.
 • Hızlı bir yöntemdir, ortalama 2 saatte vücuttaki tüm tüyler temizlenebilir.
 • Cilt üzerinde alerjik bir yan etkisi yoktur, cildi tahriş etmez, kalıcı yara izi bırakmaz,
 • kanserojen olduğunu gösteren herhangi bir bilimsel kanıt yoktur.
 • Batık kıllarda ve kıl dönmelerinde en iyi tedavi yöntemidir.
 • Cilt enfeksiyonu ve bulaşıcı hastalık riski yoktu.

Lazer Epilasyon Uygulama Bölgeleri

Koltuk Altı Lazer Epilasyonu, koltuk altı bölgesindeki istenmeyen tüylerin kalıcı olarak yok edilmesi için uygulanan bir yöntemdir. Bu bölge, lazer epilasyona en kolay yanıt veren bölgelerden biridir ve genellikle ortalama 8 seans sürebilir. Ancak seans sayısı, kişinin cilt rengi, kıl rengi ve kıl yoğunluğu gibi faktörlere bağlı olarak değişebilir. Koltuk altı bölgesindeki tüylerin kalıcı olarak yok edilmesi için ek birkaç seansa ihtiyaç duyulmaz.

Diğer Lazer Epilasyon Bölgeleri:

 • Genital Bölge Lazer Epilasyonu
 • Bikini Bölgesi Lazer Epilasyonu
 • Bacak Lazer Epilasyonu
 • Sırt Lazer Epilasyonu
 • Göğüs Lazer Epilasyonu
 • Kol Lazer Epilasyonu
 • Bıyık Lazer Epilasyonu
 • Çene Lazer Epilasyonu
 • Ense Lazer Epilasyonu
 • Sakal Üstü Lazer Epilasyonu
 • Boyun Lazer Epilasyonu

Bu bölgelerde de lazer epilasyon yöntemi kullanılarak istenmeyen tüylerin kalıcı olarak yok edilmesi sağlanır. Seans sayısı ve tedavi süresi, kişinin bölgeye ve kıl yapısına bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Uygulama öncesinde uzmanlarımız, kişinin ihtiyaçlarına ve beklentilerine göre en uygun tedavi planını belirler.

Lazer Epilasyon Bir seansta tüylerden kurtulmak mümkün müdür?

Hayır, mümkün değildir. Çünkü kıl köklerinin hepsi aynı büyüme devresinde değildir. Uygulama esnasında olgun fazda (anogen) olan kıl kökleri etkilenir. Dinlenme (katogen) ve gerileme (telogen) fazındaki kıl kökleri etkilenmez. Bunlar için diğer seansların uygulanması gerekir. Kılların renklerinde ve büyüme devrelerinde olan farklılıklardan dolayı seans sayısı kişiye göre hatta aynı kişinin farklı bölgelerine göre değişir.

Erkekler için lazer epilasyon

Erkekler için lazer epilasyon. Lazer epilasyon; kişiye, uygulanan bölgeye ve kıl tipine uygun enerjiyi vererek kılların yok edilmesini sağlayan hızlı, etkili, güvenli ve daha az acı veren bir yöntemdir.

İSTENMEYEN KILLAR NEDEN OLUŞUR?

 • Soya çekim
 • Hormon dengesizliği
 • Bezlerin deformasyonu
 • Cımbız ve benzer işlemler ile kıl köklerinin güçlendirilmesi
 • Ergenlik ve menopoz çağı
 • Kortizon kullanımı
 • Depresyon
 • Adrenalinin fazla salgılanması

EPİLASYON İŞLEMİNİN YAPILAMAYACAĞI KİŞİLER VE DURUMLAR

 • Astım hastaları
 • Egzama ve mantar problemi olanlar
 • Hepatit B hastaları
 • Açık yaralar
 • Epilepsi ve spastik hastaları
 • Kalp pili, metal, protez taşıyanlar
 • Açık kalp ameliyatı olanlar
 • Yüksek tansiyonu olanlar
 • Küçük yaşta olanlar

EPİLASYON İŞLEMİNİN YAPILACAĞI VÜCUT KISIMLARI

 • BACAK
 • BOYUN
 • BURUN (ÜSTÜ)
 • ENSE
 • GÖĞÜS
 • KALÇA
 • KOL
 • KOL ALTI
 • KULAK
 • OMUZ
 • SIRT
 • TÜM SAKAL
 • YANAK

EPİLASYON İŞLEMİNİN YAPILAMAYACAĞI VÜCUT KISIMLARI

 • Burun içleri
 • Et benleri üzeri
 • Ana damar üzeri
 • Saç dipleri ve kaş üzeri
 • Genital Bölge

EPİLASYON

Erkekler için lazer epilasyon. Lazer epilasyon; kişiye, uygulanan bölgeye ve kıl tipine uygun enerjiyi vererek kılların yok edilmesini sağlayan hızlı, etkili, güvenli ve daha az acı veren bir yöntemdir. Kıldaki melanin pigmentine duyarlı olan bu ışık cilde zarar vermeden kıl kökünde ısıya dönüşerek kılların zayıflamasına ve yok olmasına neden olur. Lazer epilasyon haricindeki diğer sistemlerin adı depilasyondur. Epilasyon kalıcı, depilasyon ise geçici çözümdür.

LAZER EPİLASYON GÜVENİRLİLİĞİ -YÖNTEMLERİ VE ARAÇLARI

Lazer epilasyon doğru uygulandığında herhangi bir zararı yoktur. Güvenli ve etkili lazer epilasyon için cilt rengi, kıl rengi, kalınlığı ve yoğunluğu dikkate alınmalıdır. Cilde verilecek enerji çok önemlidir. Kişiye ve bölgeye özel en etkili dozların belirlenmesi gerekir. Aksi takdirde olması gerekenden düşük dozlarla uygulama yapıldığında seanslar uzar, çok yüksek dozlarla lazer epilasyon uygulanması durumunda ise ciltte yanık ve lekeler oluşabilir. Lazer epilasyon doğru uygulandığında etkili sonuçlar vermekte ve kişilerin kalıcı olarak kıllardan kurtulmasını sağlamaktadır. Lazer epilasyon 12 yaşından büyük, kıl ve cilt yapısı uygun olan herkese uygulanabilir. Bu uygulamaların FDA onayı almış cihazlarla yapılması önemlidir.

İŞLEM ÖNCESİ ÖNERİLER

Lazer epilasyon uygulanacak bölgeye 20 gün içerisinde kökten alım işlemi yapılmamış olması gerekmektedir. Kıllar tıraş makinesi (Trimmer) ile kısaltılmalıdır. Lazer epilasyon uygulamasından 15 gün öncesine kadar güneşe çıkılmamış ve solaryuma girilmemiş olması gerekmektedir. Uygulama yapılacak bölgedeki kıllara sarartma yapılmamış olması gerekmektedir. Lazer epilasyon uygulanacak bölgeye makyaj yapılmamış olmalıdır. Son altı ay içerisinde roaccutane kullanan kişilere lazer epilasyon uygulanamaz.

İŞLEM SONRASI ÖNERİLER

Lazer epilasyon uygulamasından hemen sonra bazı hassas cilde sahip kişilerde hafif kabarıklık-kızarıklık oluşabilir. Cilt hassasiyetine göre 1 saat ile 1 gün arasında kızarıklık geçecektir. Lazer epilasyon uygulamasından sonra ılık duş alınabilir, cildi tahriş edecek kese ve peeling işleminden 1 hafta süreyle uzak durulmalıdır. Lazer epilasyon uygulamasından sonra 3 gün süreyle güneşe çıkılmamalı çıkılacaksa mutlaka 30 koruma faktörlü kremler kullanılmalıdır. Lazer Epilasyon uygulama sonrasında tüyler 3 ile 15 gün içerisinde hafifçe uzayarak kendiliğinden dökülecektir. Çok kuru cilt yapısına sahip kişilerde dökülmeler 20 günü bulabilir. Nemlendirici kullanarak cilt normalleştirilirse dökülme daha hızlı olacaktır. Uygulamadan 15 ila 20 gün sonra kontrol seansına gelinmelidir. Kontrol seansına kadar tüyler kısaltılmamalıdır. Seans aralıklarında kökten alma işlemi yapılmamalı sadece kısaltılmalıdır. Seanslara düzenli katılım uygulamadan gerekli etkiyi alma açısından önemlidir.

GEÇERLİ VE GERÇEKÇİ SONUÇ

Kalıcı lazer epilasyon uygulaması için, lazer ışınının cildin derinliklerine nüfuz ederek kıl köküne ulaşması ve köke hasar vermesi gerekir. Kıl kökleri deri yüzeyinin 2-5 mm. altındadır. Kullanılan lazer ışınının dalga boyunun bu mesafelerde etkili olması gerekir. Uygulamalarda tek lazer epilasyon sistemi tercih edilmemelidir. Kıl köklerinin derinliği farklı olduğu için farklı dalga boyuna sahip lazer sistemleri birbirini tamamlayıcı şekilde kullanılmalı aksi takdirde lazer epilasyondan arzu edilen sonuç alınamayabilir. Dinamik soğutma sistemi olan cihazlarla yapılan uygulamalarda acı yok denecek kadar azdır. Genellikle hafif bir batma hissi duyulabilir. Bu his lastik çarpması hissi gibidir. Genellikle lokal anestezik kremlere gerek yoktur. Ağrı eşiği düşük kişilere anestezik kremler önerilebilir.

EPİLASYONUN YAN ETKİLERİ VE KOMPLİKASYONLAR

Lazer epilasyon, tıp teknolojisinin epilasyon uygulamalarında geldiği en son düzey olmasına karşın, tıbbın her alanında olduğu gibi belli oranda riskleri ve yan etkileri de beraberinde taşımaktadır. Sanıldığı kadar basit ve %100 güvenli bir yöntem değildir. Ciddi oranda tecrübe, bilgi ve uzmanlık gerektiren bir uygulamadır.
En sık karşılaşılan komplikasyon cilt yanıklarıdır. Özellikle koyu renk teni olanlarda ve yüksek doz enerji uygulanan vakalarda görülmektedir. Bronz tenliler en fazla yanık riski taşıyanlardır. Lokal anestezi veya ağrı kesici ile lazer epilasyon yaptıranlarda da yanık riski yüksektir. Bu yanıkların çoğu kalıcı olmayan birinci ve ikinci derece yanıklardır. Yanık dışında en sık görülen yan etki, ciltte beyaz beneklenmelerdir. Özellikle esmer tenlilerde görülen bu komplikasyon, cilt içindeki serbest melaninin lazer ışınları tarafından yok edilmesi ile ortaya çıkar. Lazer probu çapında 10-12 mm lik alanda kaybolan pigment nedeniyle bu bölgede cilt rengi açılarak zımba ile delinmiş gibi çok sayıda benekler oluşur. Bunların çoğu 3 ay içinde kendiliğinden düzelmekle birlikte nadiren koyu tenlilerde kalıcı olabilir.

Lazer Epilasyon Her tedavi süresi ne kadardır?

Bölgedeki kıllanmaya göre değişmekle beraber çok hızlı çalışma özelliklerine sahip cihazlarla yüz 5 – 6 dakikada, bıyık 1 – 2 dakikada, kol altı 1-2 dakika, tüm bacak 1 saat gibi bir sürede yapılabilir. Uygulamadan 10-12 gün sonra lazer ışınından etkilenen tüyler kendiliğinden dökülür. Her seanstan 15 gün sonra kontrol tedavisi uygulanır. Seans aralığı bölgeye göre değişmekle beraber 6-8 haftadır. O bölgenin kıldan arındırılabilmesi için 3-9 seans yapılması gerekmektedir. Yüz bölgesinde daha fazla seans gerekmektedir.

Lazer Epilasyon Tedavi sırasında ağrı hissedilir mi?

Kişiden kişiye değişmekle birlikte biraz acı hissedilmektedir. Hassas bölgeler ve hassas bünyeler için uygulamadan 1-2saat önceden acı duygusunu ortadan kaldırabilen kremler tatbik edilerek acısız bir işlem yapmak mümkündür. Cihazımızdaki soğutma sistemi acı hissini azaltmada etkili olmaktadır.

Lazer epilasyon kimlere yapılmaz

Lazer epilasyon yöntemi kıl aracılığıyla kıl köklerini tahrip ederek kıl üretimine engel olmayı amaçlayan bir epilasyon yöntemidir. Bu yöntem cilde temas eden herhangi bir şey olmadığı için hijyeniktir. Tek bir atışta 50 kuruşluk bir alanda (1,5 cm çapında) etkili olduğu için hızlıdır. Bir uygulamadan sonra 2 ay boyunca kılsız kalındığı için konforludur. Her seans kılların azaldığını ve zayıfladığını, yok olduğunu görebiliriz. Yani ilk seanstan itibaren konforu yaşayabiliriz. Ancak bazı durumlarda lazer uygulamakta sıkıntı yaşayabilir ya da cevap almakta zorlanabilir ya da lazer yapmayı reddedebiliriz.

UYGULAMAYI REDDETTİĞİMİZ DURUMLAR

 1. GEBELİK: Gebelik halinde uygulama yapmayı reddediyoruz. Bu konuyla ilgili tıp dünyasında henüz bir bildirim söz konusu değildir. Genel kanı herhangi bir sorun olmayacağı yönündedir. Ancak genel bakış açısı lazer epilasyon yönteminin lüks bir uygulama olup hamilelikten sonrada yapılabileceği yönündedir. Net bir bilgi bildirilene kadar yapılmaması gerektiğini düşünüyoruz.
 2. GEBELİK RİSKİ OLANLAR: Bebek isteyen korunmayan bayanlara hamilelik riskinin olamayacağı dönemlerde seans ve kontrolleri yapmayı uygun buluyoruz. Bu dönemler kadın doğum uzmanı ya da lazer uygulayıcı hekimle görüşerek öğrenilebilir. Korunmayı bıraktıysanız veya riskli bir süreç yaşandıysa mutlaka doktorunuzu uyarmanız gerekiyor.
 3. BEYAZ, SARI, KIRMIZI KILLAR: Lazer ışığı kıla siyah rengi veren melanin ismindeki pigmenti görür ve onu yakar. Kılda melanin hiç yoksa kıl beyaz olur ve lazer ışığı bu kılı asla yakamaz. Sarı ve kırmızı kıllarda aynı şekilde bu kılların üzerine lazer ışığı ne kadar verilirse verilsin kıllar asla yanmaz. Çünkü melanin içermez.
 4. AYVA TÜYÜ ŞEKLİNDEKİ KILLAR: Lazer epilasyonda kıl ne kadar kalın ve ne kadar siyahsa o kadar kuvvetli yanar ve kökü de kuvvetli yakar dolayısıyla etkisi iyi olur. Kıl zayıf olduğu zaman, kıl zayıf yanar kökü de zayıf yakar. Çok fazla tahribat yapamayacağı gibi bazen jilet etkisi dediğimiz tüyleri kalınlaştırıcı ve çoğaltıcı etki yapabilir. Özellikle yüz bölgesindeki ince tüylere lazer yapılmaması gerekir. Eğer kıl şeklindeyse lazer olumlu cevap verebilir.
 5. HORMON BOZUKLUĞU OLDUĞU HALDE HORMONAL TEDAVİYİ REDDEDENLER: Bazı hormonal bozukluklarda kıllanma yaşanabilir. Erkek tipi kıllanmalar olabilir. Yüz, göğüs, göbek gibi. Yani bir bayanda olmaması gereken yerlerde kıllanma olabilir. Bu gibi durumlarda hormonal bozukluğun giderilmesi şarttır. Hormonal bozukluk giderilmeden lazer bir miktar etki eder ancak seans süresi çok fazla uzayabilir bitmekte çok zorlayabilir.
 6. Cilt kanseri olanlarda asla lazer epilasyon yapılmaz.
 7. Ciltte aktif lezyon var ise lezyon geçene kadar bölgeye atış yapılmaması gerekir.
 8. Solaryum ya da güneşlenerek bronzlaşılmışsa, bronz ten kişisinin kendi rengine gelene kadar uygulama yapılmaz.
 9. Cilt soyma ürünleri kullananlar bıraktıktan 15 gün sonra uygulama yaptırabilirler.
 10. Roacutan kullanımı sırasında ve sonrasında 6 ay boyunca yapılmaz.
 11. Herhangi bir zararı olmamasına rağmen ergenlik süreci devam ettiği için bitme garantisi veremeyeceğimizden dolayı 18 yaş altına tavsiye etmiyoruz.

Lazer Epilasyon 2024 Fiyatları

“Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu sebeple, +90-242-5133330 no’lu telefondan Medilase Estetik ve Güzellik Merkezi‘ni arayarak Lazer Epilasyon hizmet/tedavi 2024 yılı fiyat bilgisini öğrenebilir ve/veya Lazer Epilasyon Muayene, uygulama ve/veya Tedavi 2024 yılı ücret tarifeleri hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Ayrıca, sitemizde bulunan Fiyat Talep Formunu doldurarak bize Lazer Epilasyon ile ilgili 2024 fiyat tarifesi bilgi talebinde bulunabilirsiniz.”

Lazer Epilasyon Hakkında Aklınıza Gelen Sorular ve Cevapları

Dolgu uygulaması ne kadar süreyle etkili kalır?2023-07-20T19:43:14+03:00

Dolgu uygulaması, kullanılan dolgu malzemesine ve uygulanan bölgeye bağlı olarak değişmekle birlikte genellikle 6 ila 18 ay arasında etkili kalabilir. Dolgu maddesi zamanla vücut tarafından emilir ve etkisi azalır, bu nedenle düzenli olarak tekrarlanması önerilir.

Vücut şekillendirme uygulamaları acı verir mi?2023-07-20T19:43:09+03:00

Vücut şekillendirme uygulamaları genellikle lokal anestezi veya hafif sedasyon altında yapılır, bu nedenle ağrı veya rahatsızlık minimal düzeydedir. Uygulama sonrasında hafif bir rahatsızlık hissedilebilir ancak genellikle dayanılabilir düzeydedir.

Medilase Estetik ve Güzellik Merkezi’nin iletişim numarası nedir?2023-07-20T19:43:03+03:00

Medilase Estetik ve Güzellik Merkezi’nin iletişim numarası (0242) 513 3330’dır. Ayrıca, WhatsApp üzerinden de 905325813392 numarasından iletişime geçebilirsiniz.

Botoks uygulaması güvenli midir?2023-07-20T19:43:46+03:00

Botoks uygulaması uzman ellerde ve doğru dozda yapıldığında genellikle güvenlidir. Ancak herkesin farklı bir sağlık geçmişi ve durumu olduğu için mutlaka bir uzmana danışmanız önemlidir.

Estetik cerrahi ameliyatları ağrılı mıdır?2023-07-20T19:43:21+03:00

Estetik cerrahi işlemleri genellikle lokal veya genel anestezi altında gerçekleştirilir, bu nedenle ameliyat sırasında ağrı hissedilmez. Ameliyat sonrasında hafif ağrı veya rahatsızlık yaşanabilir, ancak cerrah tarafından reçete edilen ağrı kesicilerle bu rahatsızlık kolayca kontrol altına alınabilir.

Lazer Epilasyon ile ilgili Doktora Ücretsiz Soru Sor

Siz de Lazer Epilasyon tedavisi hakkında daha fazla bilgi almak veya tedaviyle ilgili sorularınızı sormak için ‘Doktora Sorularınızı yöneltebilir‘, sistem üzerinden destek isteyebilirsiniz. Uzman ekibimiz sizinle en kısa sürede iletişime geçecek ve size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır.

Lazer Epilasyon / Cilt Bakımı ve Güzellik Videoları

  • Lazerle Dövme Silme
  • Dudak Dolgusu: Dolgun, Çekici ve Doğal Görünümlü Dudaklar İçin Tercih Edilen Yöntem
  • Cildinizi tanıyor musunuz?
  • Anti Aging: Gençlik ve Güzelliğin Sırrı
  • Saç Mezoterapisi ve Tedavisi: Saçlarınızı Canlandırın, Sağlıklı ve Gür Saçlara Kavuşun

YASAL UYARI: Lazer Epilasyon İçeriği Sadece Bilgilendirme Amaçlıdır,

YASAL UYARI: Lazer Epilasyon içeriğimiz yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve kayıt tarihindeki ve/veya öncesine dayanan verilerle hazırlanmıştır. Bu yazıda sunulan bilgiler, genel bir bilgi sağlama amacı taşır ve sağlık uzmanının bireysel değerlendirmesi yerine geçmez.

Sağlığınızla ilgili tüm sorularınızı, endişelerinizi, teşhis veya tedaviye yönelik ihtiyaçlarınızı ele alırken, lütfen her zaman bir doktora veya sağlık kuruluşuna başvurunuz. Her bireyin sağlık durumu farklıdır ve kişisel bir sağlık uzmanının doğru bir değerlendirme yapması önemlidir.

Bu yazıdaki bilgiler, genel olarak kabul gören bilimsel kaynaklara dayanmaktadır. Ancak, herhangi bir sağlık sorunuyla ilgili olarak, kendi durumunuz için doğru teşhis, tedavi veya öneriler almak için bir uzmana danışmanız önemlidir.

Unutmayın, internet üzerinde bulunan bilgiler genel bilgilendirme amaçlıdır ve profesyonel bir tıbbi tavsiye yerine geçmez. Sağlıkla ilgili herhangi bir konuda kesin bir yönlendirme veya teşhis almak için, lütfen sağlık uzmanınıza başvurunuz.

Sağlıklı bir yaşam sürdürmek için en güvenilir kaynak, nitelikli sağlık uzmanlarından doğru ve kişiye özgü tavsiyeler almaktır.

Lazer Epilasyon sayfamızda yer alan tüm resimler sadece temsil amaçlıdır ve gerçek işlem sırasında kullanılan cihazlar ile uygulamalardan farklılık gösterebilir. Sitemizde yer alan fiyatlar, bilgiler, resimler, açıklamalar ve haberler sadece tanıtım ve bilgi verme amacıyla sunulmaktadır. Bu bilgilerin tam ve güncel olmasına özen göstersek de, değişiklikler ve güncellemeler olabilir. Doğru ve en güncel bilgilere ulaşmak için lütfen Medilase Estetik ve Güzellik Merkezi ile iletişime geçiniz.

Medilase Estetik ve Güzellik Merkezi uzmanları tarafından hazırlanmıştır.

Son Güncelleme: 24. Temmuz

Lazer Epilasyon ile ilgili bir geri arama talebinde bulunun, sizi arayalım!

Lazer Epilasyon ile ilgili daha detaylı bilgiye mi ihtiyacınız var? Lazer Epilasyon ve/veya diğer tedavi ve uygulamalarımız hakkında daha fazla bilgi almak ya da randevu oluşturmak için lütfen numaranızı bırakın, size en kısa sürede geri dönüş yapalım.

TEDAVİLER
Go to Top